SEO Copywriter Na Ratunek! cz.1 „Słowa Kluczowe”

Ah, SEO copywriting. Coś, o czym mnóstwo osób „coś słyszało”, wiele go „mniej więcej zna”, a niektórzy naprawdę wiedzą, o co w nim chodzi.

Jest to jedna z tych specjalizacji, której nie można nauczyć się po to, by latami operować na jednym schemacie. Trendy, algorytmy i preferencje wyszukiwarek stale się zmieniają – dlatego formatowanie treści musi dotrzymywać im tempa.

Chcę, żeby ten wpis dał Ci jak najszerszy obraz, czym to się je, dlatego zacznijmy od początku…

Definicja SEO W Prostych Słowach

Search Engine Optimization, jak sama nazwa wskazuje – polega na optymalizacji naszej strony pod silnik wyszukiwarki. Mimo że brzmi to bardzo „mechanicznie”, nie oznacza to, że ten rodzaj copywritingu polega na pisaniu dla maszyn (może troszkę).

Treści tego typu mają za zadanie, pokazać naszą stronę internetową wysoko w wyszukiwaniach Google. Im lepiej algorytmy wyszukiwarki ocenią zawartość naszego www, tym wyżej będzie nas pozycjonować na swojej liście.

Łatwo jest się domyślić, że z SEO copywritingu korzysta absolutnie KAŻDY. Dlatego często musimy się mocno nagłowić, w jaki sposób wypromować swoją markę i jak pokazać algorytmom, że nasza strona jest warta tego, by być pokazaną.

Powstaje więc pytanie:

Jak Pisać Pod SEO

Istnieje mnóstwo różnych sposobów, jak możemy podnieść jakość swojej pozycji w wyszukiwarce. Poniżej przedstawię tylko absolutnie podstawowe narzędzie ze skrzyni SEO copywritera, czyli słowa kluczowe. Mimo że skupiam się tutaj tylko na tym jednym aspekcie, to pamiętaj, że istnieje mnóstwo czynników wpływających na ostateczną ocenę Google.

Fundament SEO, Czyli Słowa Kluczowe

Gdy szukamy czegoś w internecie, naturalnie wpisujemy to w wyszukiwarkę i przyjmujemy to, co zostało nam zaprezentowane. Za tym, co zostanie nam pokazane stoi cała armia algorytmów, które pilnują, żebyśmy dostali dokładnie to – czego potrzebujemy.

Zadaniem copywritera jest określenie i użycie słów, które wpisują potencjalni klienci i odbiorcy naszych treści. Jeśli nasza firma sprzedaje rowery w Warszawie, to na naszej stronie musi się często pojawiać informacja zarówno o produkcie, jak i lokalizacji.

Oczywiście to trochę za mało, żebyśmy stali się królami Google. Dlatego należy iść o krok dalej(właściwie o kilka kroków) niż suche poszukiwanie, określanie i używanie słów kluczowych w wyszukiwaniach.

Długie Ogony Działające Na Wynik

Samo powtarzanie „rowery Warszawa” w treści naszej strony nie przyniesie nam żadnych wyników. Głównie, bo jest to zbyt ogólne pojęcie i zbyt często używane na milionach innych stron.

Dlatego warto zastanowić się nad tzw. długimi ogonami. Zamiast pozycjonowania na „rowery Warszawa”, możemy zacząć używać „tanie terenowe rowery Warszawa Wola”.

Od razu, wygląda na dość specyficzne wyszukiwanie, prawda? Google też to zauważy, a co ważniejsze – Twoi klienci szukający tego konkretnego produktu, będą mogli łatwiej go znaleźć w sieci.

Pisanie Pod Ludzi, Nie Pod Maszyny

Mimo że algorytmy są jedynie serią kodów, bramek logicznych i mieszaniną zer i jedynek — to są nauczone, żeby określać, co czytelnicy lubią, a czego nie cierpią.

Jeśli na naszej stronie widnieje ściana tekstu, w której ciężko szukać akapitów, nagłówków, pogrubień, kursyw i innych metod formatowania. To ani Google, ani klient nie będzie postrzegał jej jako wartościową witrynę.

Dlatego tak ważne w SEO copywritingu jest pamiętanie, kto jest naszym głównym odbiorcą. Ponieważ, nie tylko wyszukiwarka ocenia naszą stronę, ale również czytelnicy! Jeśli ludzie będą wchodzić na naszą stronę i przerażeni brakiem czytelności z niej uciekać – da to mocno do myślenia algorytmom.

I Wiele, Wiele Więcej

To zaledwie wierzchołek góry lodowej. W następnej części przybliżę trochę, jak działają i na co zwracają te enigmatyczne algorytmy, o których wspominam przez cały czas.

Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłem Ci zagadnienie SEO copywritingu i związanych z nim słów kluczowych.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypozycjonowaniu swojej strony, skontaktuj się ze mną lub rzuć okiem na moją ofertę.

Dziękuję Ci za Twój czas.

Do Zobaczenia Między Wierszami!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: